דלג לתפריט ראשי דלג לתפריט תחתון דלג לתוכן מפת אתר

גודל טקסט

שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

מה? מי? מו? כל התשובות לשאלות הכי נפוצות

הייתם מעורבים בתאונה - מה עושים?

‏אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים, עם נפגעים או ללא נפגעים, עליכם לבצע מספר פעולות כדי להבטיח את מעורבות חברת הביטוח באירוע:
החלפת פרטים בין הצדדים המעורבים בתאונה - פרטי בעל הרכב, מספר רישיון נהיגה, פרטי ביטוח הרכב. חשוב שתשוו פרטים אלו מול המסמכים המקוריים. משרדנו מספק ללקוחותינו טופס החלפת פרטים המכסה את כל המידע שיש לקחת מהצדדים המעורבים בתאונה. ניתן לגשת למשרד לקבלת טופס זה.
תיעוד מקיף של התאונה - אם ברשותכם מצלמה מומלץ לצלם את כלי הרכב, הפגיעה, זירת התאונה וסימנים מזהים אחרים. לאחר החלפת הפרטים צרו קשר עם מחלקת התביעות במשרדנו (איריס) לטיפול בתביעה בצורה הטובה ביותר.

מה עושים במקרה של גניבת רכב?

מיד לאחר הדיווח בתחנת המשטרה, יש להתקשר למחלקת תביעות באסולין, ולהגיש תביעה. יש לזכור פרטים כגון: כמות הדלק שנשאר במיכל, מהיכן נגנב הרכב וכיוצא בזה.

האם ניתן כיסוי לשמשות מקוריות?

הכיסוי לביטוח שמשות הינו לשמשה תחליפית בלבד. אם המבוטח מעוניין בשמשה מקורית, עליו להשלים ההפרש מכיסו (לאחר הנחה משמעותית). שמשה מקורית תינתן אם הנזק לשמשה הינו בהמשך ישיר לנזק ברכב.

אנחנו עוברים דירה, האם ניתן להעביר את הביטוח מדירה לדירה?

ניתן להעביר ביטוח מדירה לדירה, כאשר יש להקפיד כי המיגון לדירה החדשה יהא זהה למיגון בדירה הקודמת. כמו כן, יש לדאוג כי הכיסוי הביטוחי יעודכן לפי ערך המבנה של הדירה החדשה וערך התכולה החדש, במידה ונוספו פריטים חדשים.

האם ניתן לקבל רכב חליפי במקרה של תקלה מכאנית?

לא ניתן לקבל רכב חליפי במקרה של תקלה מכאנית. רכב חליפי ינתן במקרה של תאונה או גניבה בלבד.

מה ההבדל בין קרן פנסיה, קופת גמל וביטוח מנהלים?

קרן פנסיה -היא אפיק חסכון לטווח ארוך המקנה לחוסך ולשאיריו קצבה לשארית חייהם, מרגע הגיעו של החוסך לגיל פרישה, או קצבת שארים לשאריו - אם נפטר לפני גיל פרישה, וכן ביטוח מפני אובדן כושר עבודה. העמית (שכיר או עצמאי) משלם לקרן תשלומים שוטפים משכרו במהלך שנות עבודתו בהתאם לרמת השכר המבוטח.
קופת גמל - היא אפיק חיסכון לטווח בינוני או ארוך המקנה לבעליו הטבות מיסוי. ההפקדה לקופת גמל היא לפי השיעורים שנקבעו בהסדר התחוקתי לכל סוג קופה. הסכומים שנאינטרנשיונלו לזכות החוסך ניתנים למשיכה במועדים ובתנאים שנקבעו בהסדר התחוקתי.
ביטוח מנהלים - תוכנית ביטוח המאושרת כקופת ביטוח לפי תקנות מ"ה, ומשלבת בתוכה מרכיב חיסכון ומרכיב ביטוחי. התוכנית מבוססת על הפרשות עובד ומעביד, לתגמולים ולפיצויים. ביטוח זה נועד לתת מענה לבעיות הביטחון הכלכלי של העובד: דאגה לשאריו במקרה פטירתו, דאגה להכנסה חודשית במקרה של אובדן כושר עבודה, מחלה או תאונה וצבירת חיסכון לעת פרישה מעבודה. בניגוד לקופת גמל, בביטוח מנהלים ניתן במסגרת הפרשות לבטח בביטוח אובדן כושר עבודה וריסק מוות. החוסך בוחר לו את תוכנית ביטוח החיים על מרכיביה לפי רצונו.

לשאלות נוספות צרו קשר - אנחנו כאן בשבילכם :)